Risk Yönetim Çözümleri
// Portfolio Manager

Müşteri portföyümdeki toplam riski nasıl gözlemleyebilirim?

Portföyünüzdeki risk ve fırsatları büyük resmin içinde keşfedin...

Günümüz kredi ve finans yöneticileri şirketlerinin kârlarını yükseltme odaklı düşünürlerken müşteri riskleri, alacak tahsilatı ve kredi limitleri gibi konular birer engel olarak karşılarına çıkmaktadır. Bu noktada Portfolio Manager karşılaştığınız sorunları en ince detaylarıyla incelemekte ve üst düzey yönetici seviyesinde portföyünüzdeki resmin bütününü ele alan bir bakış açısı ve analizler sunmaktadır.

Portfolio Manager ile Portföy Analizi, Kredi Limit Değerlendirmesi ve Portföy İzleme hizmetlerini aynı anda almış olursunuz. Bu hizmetler sayesinde faydalanacağınız avantajların bazıları şunlardır:

  • Risk ve fırsatların en doğru kaynağını saptayarak yeni kredi limit tavsiyeleri ile finansal kaynaklarınızı doğru yönetmenizi ve koşullarınıza en uygun kredi limitlerini belirlemenizi sağlar.                                 
  • Müşteri portföyünüzü sektörel, alacaklarınızın olası ödenmeme riski, müşterilerinizin iflas olasılığı ve daha birçok değişkene göre dilimlere ayıran Portfolio Manager sayesinde müşterilerinizden veya iştiraklerinden doğabilecek risklerin tamamını görebilir ve bu ilişkilerden doğabilecek fırsatları da değerlendirebilirsiniz.
  • Portfolio Manager sunduğu izleme hizmeti ile belirleyeceğiniz kriterler kapsamında müşterilerinizin kritik değişikliklerinden aylık olarak haberdar olmanızı sağlar. Ayrıca riski yüksek olan müşterilerinizin D&B Raporu’nu bir tıkla görüntüleyebilirsiniz.
  • Müşteri portföyünüzü toptan değerlendirebileceğiniz benzersiz bu hizmete internet erişiminizin olduğu her yerden ulaşabilirsiniz. Üstelik firmanızın Bilgi İşlem ekibinden ek bir destek almanıza gerek kalmadan.