Risk Yönetim Çözümleri
// Ödeme Performans Bilgisi

Müşterilerim zamanında ödeme yapacak mı?

Türkiye’de ve dünyada ödeme performans bilgisi sağlayan Dun & Bradstreet sayesinde, şirketinizin tahsilat performansını ve nakit akışını artırırken, kaliteli bilgiye ulaşım imkanı ile kredi riskinizi azaltın.

Müşterilerinizin ödeme performanslarını görerek, mevcut kredi uygulamalarınızı değerlendirecek ve yeni uygulamalarınıza öngörüyle ışık tutabileceksiniz.

Ödeme bilgisi kullanmanın faydaları nelerdir?

  • Bir şirketin iflas riski olup olmadığını, varsa ne zaman iflas edeceğini tespit etmek için kullanılan en önemli göstergelerden biri söz konusu şirketin geçmiş ödeme performansıdır.
  • İflas eden şirketlerin %90’ının ödemelerinde gecikmeler, dalgalanmalar veya sektör ortalamasının altında performans gözlemlenmiştir.
  • Dun & Bradstreet, ödeme alışkanlığı bilgisini toplar, bunları bir dizi kaynaktan gelen verilerle birleştirerek bir şirketin geçmiş, mevcut ve gelecek finansal istikrarına dair gerçekçi bir resim ortaya koyar.
  • DunsRight Veri Kalite Süreci’nde ödeme bilgisi en önemli göstergelerden biri olarak kabul edilir. Bu süreç, kredi kararlarınızı güvenilir verilerden yararlanarak aldığınızdan da emin olmanızı sağlar.