Dış Ticaret Çözüm ve Hizmetleri
// Ülke Raporları

Ürün: Ülke Raporları, Uluslararası Risk ve Ödeme Analizi - IRPR

İş yaptığım yabancı bir ülkedeki mevcut ve olası risklerimi nasıl değerlendirebilirim?

Yabancı bir piyasada ticaret yapmak veya bir ülkeye yatırım yapmak avantajlarıyla birlikte yüksek riskleri de beraberinde getirebilir. D&B Ülke Risk Raporları Hizmeti ülke bazında, risk ortamında meydana gelen değişimleri izleyerek, kısa ve orta vadede ortaya çıkabilecek gelişmeleri öngörmektedir. Ülke raporları sırasıyla, bir ülkenin genel olarak politik, ekonomik ve ticari performansını analiz ederek risklerinizi görmenizi ve o ülkedeki fırsatları değerlendirmenizi sağlar.

Bir ülkede iş yapmanın genel ve finansal risklerini değerlendirebileceğiniz, o ülkenin ekonomik beklentilerini görebileceğiniz ve tahsilat risklerinizin farkında olabileceğiniz ülke raporlarına iki farklı seçenek olarak ulaşabilirsiniz:

Aylık Ülke Raporu (Country Insight Snapshot)

Dun & Bradstreet ekonomistleri tarafından aylık olarak hazırlanan dokuz sayfalık bu rapor, bir ülkede iş yapmanın temel risklerini politik, piyasa ekonomisi ve makro-ekonomik boyutlarda değerlendiren bir özet analizdir. Raporda bulunan mevcut bilgiler; Ülke Risk Göstergesi (Country Risk Indicator), ödeme koşulları ve gecikmelerle ilgili yol gösterici açıklamalar, belli başlı ekonomik göstergeler üzerine öngörüler ve en son gelişmelerle ilgili bir genel açıklamadan oluşmaktadır.

Ülke Raporu (Country Report)

Bir ülkenin ticari ortamına yönelik risk ve fırsat değerlendirmesi sağlayan ortalama otuz sayfalık Ülke Raporu, yılın her çeyreğinde güncellenen ayrıntılı ticari ve politik analizleri kapsamaktadır. Rapor sayesinde, o ülkenin belirgin ve anlaşılabilir eğilim grafiklerine, ileriye yönelik ekonomik öngörüler ve iş yapmanın küresel boyuttaki riskini ülke çapındaki risklerle karşılaştıran D&B Ülke Risk Göstergesi’ne ve kararlarınıza ışık tutacak tavsiye özetlerine ulaşabilirsiniz.