SSS // Sıkça Sorulan Sorular

 

Ticari Enformasyon / Profil Raporu'nu nasıl alabilirim?


Firma ve kuruluşlar Dun & Bradstreet'e başvurarak başka ülkelerdeki firmalar hakkında kısa sürede bilgi edinme olanağına sahiptirler. Mallarına yeni pazarlar, temsilciler arayan veya ticari kredi ve ihracat/ithalat talepleri ile karşılaşan firmalar Dun & Bradstreet’ten alacakları bilgiler ışığında ticari bağlantılarına yön verirler. Dun & Bradstreet'in veritabanında raporu olan firmalar, bu veritabanını sürekli olarak kullanan tüm dünyaya yayılmış 2 milyon kurumsal müşterimiz tarafından da tanınma olanağına kavuşmaktadır. Ayrıca firmanızın Dun & Bradstreet raporunu tüm yurtdışı bağlantılarınızda referans olarak da kullanabilirsiniz. Uluslararası kabul görmüş bir Rating de içeren Dun & Bradstreet raporları, yabancı firmalar açısından vazgeçilmez bir karar aracıdır.

Ticari Enformasyon / Profil Raporu'nu alabilmek için için sales@dnbturkey.com‘dan temin edeceğiniz Soru Formunu (eksiksiz olarak doldurup) tekrar aynı mail adresine göndermeniz gerekmektedir. 


D-U-N-S® Numarası nasıl alınır?


Firmanıza D-U-N-S® Numarası alabilmek için sales@dnbturkey.com‘dan temin edeceğiniz D-U-N-S® Numarası Soru Formunu (eksiksiz olarak doldurup) tekrar aynı mail adresine  göndermeniz gerekmektedir.  

D-U-N-S® Numaranız yazılı olarak e-posta veya faks ile tarafınıza bildirilecek ve D-U-N-S® Card™ 'ınız en kısa sürede adresinize postalanacaktır.


Amerikan Üssü ihalelerine katılmak için CCR kayıdı yapacak olan tedarikçilerin D-U-N-S® Numarası taleplerini yukarıda belirtilen e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

 

Dun & Bradstreet bu bilgileri nasıl temin ediyor?


Dun & Bradstreet, tüm dünyayı kapsayan benzersiz büyüklükteki veritabanını ve bilgi kaynaklarını, iki asıra yakın bir süredir güncellemekte ve yönetmektedir. Bu veritabanı bugün itibariyle, içinde yaklaşık 1 milyon Türk kuruluşunun da bulunduğu 195 milyondan fazla kayıttan oluşmaktadır.

Dun & Bradstreet’in temel bilgi kaynaklarından biri ticari sicil kayıtlarıdır. Ancak, genellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde resmi makamlar tarafından üretilen ve açıklanan bilgiler oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle, basından temin edilen haberler de önemli bir bilgi kaynağını oluşturmaktadır.

En önemli kaynaklardan biri de raporu hazırlanan firmanın kendisidir. Firma tarafından yayınlanan her türlü bilgi, firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerden elde edilen bilgi ve izlenimlerle tamamlanarak rapora yansıtılmaktadır. Bu ve diğer kaynaklardan elde ettiği bilgileri bir analiz formatı içinde değerlendiren Dun & Bradstreet, ilgili firmanın genel ticari ve mali durumu ile ilgili görüş oluşturmaktadır. Dun & Bradstreet bir firmadan bilgi talebinde bulunuyorsa, bu, diğer firmaların o firma ile çalışmasını kolaylaştırmak için izlenen bir süreçtir.

 

Kendi şirketim için hazırlanmış Dun & Bradstreet raporunu nasıl alabilirim?


Lütfen sales@dnbturkey.com‘a elektronik posta atarak bizimle temasa geçiniz.

 

Şirketim için Dun & Bradstreet'in belirlediği derecelendirme ne anlam ifade ediyor?


Lütfen sales@dnbturkey.com‘a elektronik posta atarak bizimle temasa geçiniz.

 

Talebimi iptal edebilir miyim?


Talebinizi bize ilettikten sonra 24 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Bunun için bizlere yazılı olarak isteğinizi iletmeniz gerekmektedir. Bu sürenin aşılması halinde, analiz aşamasına geçildiğinden, talep iptaliniz olumsuz olacaktır.