Hakkımızda

1841 yılında ABD'de Lewis Tappan önderliğinde kurulan Dun & Bradstreet (D&B) firması, zaman içinde ticari bilgiye artan talep doğrultusunda bir çok uluslu şirketler topluluğuna dönüşmüştür. Dun & Bradstreet'in bugün 200’ü aşkın ülkede ofisi bulunmaktadır.

Ticari bilgi konusunda 177 yılı aşan bilgi birikimi, en yeni bilgisayar teknolojilerini kullanan ve tüm dünyayı kapsayan bilgi toplama organizasyonu, 500 milyonun üzerinde firma hakkında güncel bilgileri içeren konusunda dünyanın en büyük veritabanı, tüm ülkelere yayılmış 2 milyondan fazla kurumsal müşterisi ile Dun & Bradstreet bir dünya lideridir.

Globalleşme eğiliminin arttığı rekabete dayalı günümüzün ekonomik koşullarında, her türlü ticari işletmenin etkin bir satış, alacak ve risk yönetimi yapabilmesi için ilişkide olduğu firmalar hakkında doğru ve güncel bilgi sahibi olması hayati önem taşımaktadır. Dünya pazarlarında yeni iş ilişkileri arayan, mevcut ilişkilerini gözden geçirmek isteyen firma ve bankalar, Dun & Bradstreet raporları sayesinde bu bilgilere süratle ulaşabilirler.

Ülkemizde de gün geçtikçe artan ticari ve finansal bilgi gereksinimini karşılamak üzere 1989 yılında kurulan Finar Enformasyon ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., 2010 yılında kardeş kuruluşu Dun & Bradstreet Bilgi ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurulmasıyla hizmetlerini kredi derecelendirme danışmanlığı alanında yoğunlaştırmıştır.

Dun & Bradstreet Türkiye, kardeş firmaları Finar Enformasyon ve Kompass Türkiye ile birlikte Ocak 2013 itibariyle konusunda dünyanın lider firmalarından CRIF Grubu’na dahil olmuştur.