Günümüzün küreselleşen ekonomisinde, D&B’nin dünya çapında uyguladığı bilgi numaralandırma sistemi “Data Universal Numbering System” D-U-N-S® Numarası, 200 milyonun üzerindeki şirket ve bu şirketlerin grup bağlantılarının kayıt altına alınmasını ve izlenmesini sağlayan bir standart haline gelmiştir.


D-U-N-S® Numaraları, D&B veritabanındaki şirket ve kuruluşların dokuz haneli kimlik numaralarıdır. D-U-N-S® Numarası ticari kuruluşlar için güvenli bir kimlik kaydı sağlamakla birlikte, grup bağlantılarını da göstermektedir. Dünyanın önde gelen standart belirleyici organizasyonları tarafından da kullanılan D-U-N-S® Numarası, Avrupa Topluluğu, Birleşmiş Milletler ve ABD Federal Hükümeti gibi 50’nin üzerinde özel ve kamu kurumu tarafından da benimsenmiş ve kullanılmaktadır.


D&B, kredi riski, satış ve pazarlama ile tedarik yönetimi bilgilerinin toplanması, analiz edilmesi ve raporlanması konusunda dünyanın lider ticari veri sağlayıcısıdır. D-U-N-S® Numarası ile D&B, işinizi yönetmek için ihtiyaç duyacağınız bilgilere ulaşmanızı sağlamaktadır.


D-U-N-S® Numarası ile:
 

  • Veritabanınızda bulunan çift kayıtları birleştirebilir ve temizleyebilirsiniz.

 

  • Farklı veritabanlarında tutulan bilgileri düzgün bir şekilde bir araya toplayabilir ve ilgili müşteri hesaplarını birleştirerek “tek-müşteri” hesabı yaratabilirsiniz.

 

  • Bir grubun toplam risk profilini belirleyebilir ve aynı grup içindeki çapraz satış fırsatlarını ortaya çıkarabilirsiniz.

 

  • Dışsal veri kaynakları ile kendi sistemlerinizin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

 

  • Birbiri ile ilgisi olan tedarikçiler arasındaki bağlantıyı kurarak satın almadaki pazarlık gücünüzü artırabilirsiniz.

 

  • Müşterilerinizin, tedarikçilerinizin ve olası iş ortaklarınızın genel profillerini D&B’den temin edeceğiniz demografik bilgilerle oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Daha detaylı bilgi için sales@dnbturkey.com'a elektronik posta göndererek bizimle temasa geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 


D-U-N-S® NUMARASI 
D&B Türkiye Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin kardeş kuruluşudur.